Λέσχη Ανάγνωσης

Στο πλαίσιο του πολιτιστικού προγράμματος «Λέσχη ανάγνωσης: Η χώρα των βιβλιοφάγων» πραγματοποιήθηκε συνέντευξη ? συζήτηση μέσω τηλεδιάσκεψης των μαθητών/τριων με τη συγγραφέα κ. Γιολάντα Τσορώνη – Γεωργιάδη. Προηγήθηκε μελέτη δύο βιβλίων της κ. Γιολάντας Τσορώνη- Γεωργιάδη με τίτλους ?μακάρι να μπορούσα?να χορέψω? και ?ο μεγάλος χνουδωτός?, τα οποία προάγουν τη συναισθηματική νοημοσύνη, καλλιεργούν αξίες όπως: αγάπη, αλληλεγγύη, ενσυναίσθηση. Κατά τη διάρκεια της συνέντευξης ? συζήτησης οι μαθητές/τριες έθεσαν ερωτήματα, συζήτησαν και ανέλυσαν απορίες.
_MG_1736
Το πρόγραμμα παρακολουθούν επτά μαθητές/τριες της Α΄ Γυμνασίου υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας κ. Σπυροπούλου Μαρίας, της ψυχολόγου κ. Ξαγαρά Παρασκευής και του Διευθυντή κ. Παπαγεωργίου Κυριάκου.

_MG_1741
Ευχαριστούμε θερμά την κ . Τσορώνη- Γεωργιάδη για την εξαιρετική και εποικοδομητική συνεργασία, για την καλοσύνη της, για την υποστήριξη της, τις ιδέες της και τις στιγμές που χάρισε στους μαθητές μας.