Τα στελέχη του Κέντρου Πρόληψης ΠΡΟΣΒΑΣΗ στο ΕΝΕΕΓΥΛ Βέροιας.

Με ιδιαίτερη χαρά υποδεχτήκαμε στο σχολείο μας στελέχη του Κέντρου Πρόληψης ΠΡΟΣΒΑΣΗ και πραγματοποιήθηκε τριήμερο εκπαιδευτικό σεμινάριο στους μαθητές όλων των τμημάτων του ΕΝΕΕΓΥ-Λ Βέροιας. Τα βιωματικά σεμινάρια είχαν θέμα: «Εφηβεία και Σχολική ζωή» και πραγματοποιήθηκαν κατόπιν πρόσκλησης του Διευθυντή του σχολείου κ. Κυριάκου Παπαγεωργίου. Το συντονισμό των βιωματικών δράσεων είχαν τα στελέχη του Κέντρου Πρόληψης Π.Ε. Ημαθίας ΠΡΟΣΒΑΣΗ, Σέβη Γεωργιάδου, Κοινωνική Λειτουργός και Φανή Μπασιούρη, ψυχολόγος σε συνεργασία με το Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό της σχολικής μονάδας κ. Ελένη Τέτου, Κοινωνική Λειτουργό,  Ελένη Μανωλοπούλου, Κοινωνική Λειτουργό και τον κ. Γιάννη Σκενδέρη, ψυχολόγο. Η συνεργασία μας θα συνεχιστεί με την πραγματοποίηση διαδικτυακού σεμιναρίου στους εκπαιδευτικούς του σχολείου με θέμα τη σεξουαλική αγωγή και τις διαφυλικές σχέσεις.