H Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας στις εκπαιδευτικούς μας

Το ΕΝΕΕΓυΛ Βεροιας με χαρά ανακοινώνει ότι στις 15.6.2023 απονεμήθηκε απο την Κεντρική Υπηρεσία eTwinning η Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας στις εκπαιδευτικούς Φράντζα Χρυστάλλα (Αγγλικών) και Καλελή Ζωή (Φιλόλογο), οι οποίες υπηρέτησαν στο σχολείο μας την περασμένη σχολική χρονιά και πραγματοποίησαν με τους μαθητές τους το ευρωπαϊκό πρόγραμμα eTwinning με τίτλο “Kaboom! Our Comic Book” σε συνεργασία με σχολεία της Τουρκίας, της Μαρτινίκα και της Ιταλίας. Τον περασμένο Σεπτέμβριο είχε απονεμηθεί στις εκπαιδευτικούς η Εθνική Ετικέτα Ποιότητας από την ελληνική υπηρεσία eTwinning, η οποία απονέμεται στα έργα eTwinning που κατάφεραν να φτάσουν σε υψηλό επίπεδο ποιότητας.

Τα έργα στα οποία απονέμεται η Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας είναι εκείνα με την υψηλότερη κατάταξη μεταξύ εκείνων που έλαβαν την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας. Σκανάροντας τους κωδικούς QR μπορείτες να δείτε τους δύο τόμους των βιβλίων comics που δημιούργησαν οι μαθητές/τριες.