Δημιουργία Λαμπάδων στο πλαίσιο της δράσης «Ομάδες Συνύπαρξης» του ΕΝΕΕΓΥ-Λ Βέροιας σε συνεργασία με το 3ο Γυμνάσιο Βέροιας με σκοπό την προσφορά τους στο πασχαλινό παζάρι του Συλλόγου ΜΑμΑ.

Στο πλαίσιο της δράσης «Ομάδες Συνύπαρξης» του ΕΝΕΕΓΥ-Λ Βέροιας σε συνεργασία με το 3ο Γυμνάσιο Βέροιας οι μαθητές στην τελευταία συνάντησή τους δημιούργησαν λαμπάδες με σκοπό να τις προσφέρουν στο πασχαλινό παζάρι του Συλλόγου ΜΑμΑ. Οι λαμπάδες φτιάχτηκαν με πολύ μεράκι και αγάπη από τους μαθητές που συμμετείχαν στη συγκεκριμένη δράση με την υποστήριξη των εκπαιδευτικών του ΕΝΕΕΓΥ-Λ αλλά και την πολύτιμη προσφορά των απαραίτητων υλικών από τον Σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας. Την Παρασκευή 8 Μαρτίου 2022 μια ομάδα μαθητών του σχολείου μας με τους κ. Ελένη Τέτου, Κοινωνική Λειτουργό, την κ. Ελένη Μανωλοπούλου, Κοινωνική Λειτουργό και τον κ. Γιάννη Σκενδέρη, Ψυχολόγο επισκέφθηκαν το σπίτι της ΜΑμΑ στη Βέροια ώστε να προσφέρουν τις λαμπάδες που είχαν ετοιμάσει. Εκεί τους υποδέχτηκαν τα μέλη του Συλλόγου κ. Ελένη Στεφανάκη, κ. Λουκία Μήτσα και κ. Αναστασία Φλώρου. Πρόσφεραν στα παιδιά και στους εκπαιδευτικούς χυμούς και κεράσματα, συζήτησαν μαζί τους για τις δράσεις του Συλλόγου και τους ξενάγησαν στους χώρους του σπιτιού. Ευχαριστούμε για τη θερμή φιλοξενία και για τη ζεστή αγκαλιά της ΜΑμΑ.