Etwinning: Οι μαθητές/τριες του ΕΝΕΕΓΥΛ Βέροιας δημιουργούν ψηφιακό βιβλίο με αφήγηση με θέμα “Βιώσιμη διατροφή = καλή και ισορροπημένη ζωή”

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄ Λυκείου δημιούργησαν ένα ψηφιακό βιβλίο με ηχογραφημένη αφήγηση και διαλόγους, το οποίο περιλαμβάνει τρεις εικονογραφημένες ιστορίες που πραγματεύονται το θέμα: «Βιώσιμη διατροφή = καλή και ισορροπημένη ζωή. Ειδικότερα παρουσιάζονται ως επιμέρους θέματα: α) Το οξειδωτικό άγχος και η διατροφή β) Όχι ζάχαρη στη διατροφή μας γ) Τα φρούτα και οι βιταμίνες τους. Πατήστε το «play» για να ακούσετε τους διαλόγους των αφηγητών/τριων μας. Η συγκεκριμένη δράση έγινε με την υποστήριξη της φιλολόγου Καλελή Ζωής και εντάσσεται στο πλαίσιο του Προγράμματος Αγωγής Υγείας «Βιώσιμη διατροφή σημαίνει καλή και ισορροπημένη ζωή», καθώς και του e Twinning προγράμματος: « KABOOM!- Our comic book».