Ετικέτα Ποιότητας eTwinning στις εκπαιδευτικούς του Σχολείου μας!!!

Το ΕΝΕΕΓΥΛ Βεροιας με χαρά ανακοινώνει ότι στις 3.9.2022 απονεμήθηκε απο την Εθνική Υπηρεσία eTwinning η Ετικέτα Ποιότητας στις εκπαιδευτικούς του σχολείου μας Φράντζα Χρυστάλλα (Αγγλικών) και Καλελή Ζωή (Φιλόλογο) για το πρόγραμμα με τίτλο “Kaboom! Our Comic Book”. To πρόγραμμα πραγματοποίησαν με τους μαθητές τους την σχολικη χρονια 2021-2022 σε συνεργασία με σχολεία της Τουρκίας, της Μαρτινίκα και της Ιταλίας. H Εθνική Ετικέτα Ποιότητας απονέμεται στα έργα eTwinning που κατάφεραν να φτάσουν σε υψηλό επίπεδο ποιότητας πληρώντας μια σειρά από κριτήρια. Έτσι, το εν λόγω πρόγραμμα διακρίθηκε για την παιδαγωγική του καινοτομία, την ενσωμάτωση της διδακτέας ύλης, την αξιοποίηση τεχνολογικών εργαλειων, την άριστη συνεργασία μεταξυ των σχολείων-εταίρων και την ενεργό εμπλοκή των μαθητών.