Εορτασμός Ευρωπαϊκής Ημέρας Γλωσσών

Το ΕΝΕΕΓΥΛ Βέροιας γιόρτασε την Ευρωπαϊκή Ημέρα Γλωσσών συμμετέχοντας στο έργο eTwinning με τίτλο”Let´s celebrate the European Day of Languages!”. Η Ευρωπαϊκή Ημέρα Γλωσσών γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 26 Σεπτεμβρίου με πρωτοβουλία του Συμβουλίου της Ευρώπης τιμώντας όλες τις γλώσσες της Ευρώπης με σκοπό την επίτευξη ευρύτερης διαπολιτισμικής κατανόησης. Στα πλαίσια του συγκεκριμένου έργου eTwinning οι μαθητές δημιούργησαν ταχυδρομικές κάρτες με ευχές στα ελληνικά και στα αγγλικά, οι οποίες ταχυδρομήθηκαν σε συνεργαζόμενα σχολεία της Πολωνίας, Λιθουανίας, Γαλλίας, Γερμανίας, Νορβηγίας, Σλοβενίας, Κροατίας και Ισπανίας. Με ανυπομονησία περιμένουμε να λάβουμε τις δικές τους κάρτες τις επόμενες μέρες!