ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ!

20170911_112043

Το πρωί της Τρίτης 12 Σεπτεμβρίου 2017  με την καθιερωμένη  ακολουθία του αγιασμού ξεκίνησε η νέα σχολική χρονιά στο Ενιαίο  Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο – Λύκειο της Βέροιας.

Μετά το τέλος του αγιασμού, χαιρετισμό απεύθυνε η Διευθύντρια Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  κ. Αναστασία Μαυρίδου,  ο Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου κ. Αθανάσιος Σιακαβάρας,   η προϊσταμένη  του ΚΕΔΔΥ Ημαθίας κ. Ειρήνη Αναγνώστου  και η Διευθύντρια Νοσηλευτικής  υπηρεσίας Γενικού Νοσοκομείου Βεροίας   κ. Μαρία  Παπαϊωάννου,  ενώ διαβάστηκαν μηνύματα του Σεβασμιωτάτου  Μητροπολίτη Βεροίας κ.κ. Παντελεήμονος και του Περιφερικού Διευθυντή Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας κ. Ανανιάδη.

Ο νέος Διευθυντής του Σχολείου κ. Κυριάκος Παπαγεωργίου ευχαρίστησε τους προσκεκλημένους   για την παρουσία τους,  και ευχήθηκε σε μαθητές γονείς και εκπαιδευτικούς μια όμορφη και δημιουργική χρονιά με υγεία και χαρά.