Λίγο πριν πέσει η αυλαία? και πάμε!!!

Στο πλαίσιο του Πολιτιστικού Προγράμματος Κινηματογραφική Λέσχη «Αυλαία και Πάμε» την Παρασκευή 27 Απριλίου 2018 οι μαθητές και οι μαθήτριες του Ενιαίου Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου-Λυκείου Βέροιας πραγματοποίησαν ακόμη μία συνέντευξη με τον γνωστό ηθοποιό κ. Γιάννη Τσιμιτσέλη.  Το πρόγραμμα υλοποιείται υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών: Λαφάρα Ανθίας, Μάκου Ιφιγένειας, Παπαγεωργίου Ελένης και Σπυροπούλου Μαρίας. Κατά τη διάρκεια της συνέντευξης μέσω τηλεδιάσκεψης οι μαθητές, απόλυτα εξοικειωμένοι με την γνώριμη πλέον γι? αυτούς, αλλά πάντα μοναδική εμπειρία που τους παρέχει κάθε συνέντευξη, είχαν το χρόνο να θέσουν ερωτήματα για το επάγγελμα του ηθοποιού και για το χώρο της τηλεόρασης και του κινηματογράφου.

Τσιμιτσέλης2

Ο γνωστός ηθοποιός πρόθυμος, ευγενικός και χαμογελαστός, απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις των μαθητών και των μαθητριών, ενώ δήλωσε ότι ήταν γι? αυτόν κάτι πρωτότυπο αλλά ταυτόχρονα και τόσο ενδιαφέρον να βρίσκεται στο στούντιο και στο διάλειμμα να παραχωρεί συνέντευξη στους μικρούς και τις μικρές δημοσιογράφους.