Προσφορά αγάπης από τους μαθητές του 1ου Δημοτικού Βέροιας

Μια πολύ όμορφη και σημαντική πρωτοβουλία επισφραγίστηκε χθες  Τετάρτη 20/10/2021 στο 1ο Δημοτικό Βέροιας.  Μικροί «ήρωες», μαθητές με τρομερές ευαισθησίες , αλληλεγγύη και κυρίως  αναπτυγμένη  ενσυναίσθηση για τον άνθρωπο και το περιβάλλον,  κατάφεραν με κόπο και πολύ μεράκι, να μαζέψουν πλήθος από καπάκια και να προσφέρουν  ένα αναπηρικό αμαξίδιο στο σχολείο μας! Στην υπέροχη και συγκινητική τελετή παράδοσης που έγινε στο όμορφο χώρο του 1ου Δημοτικού Βέροιας, παραβρέθηκαν όλοι οι συντελεστές αυτής της δράσης, οι εξαιρετικοί μικροί μας μαθητές, η Διευθύντρια τους   κα. Διαμαντοπούλου Μαρία, η κ. Ελισάβετ Χριστοδουλίδου – Εκμετσιόγλου, πρόεδρος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού, η  κα. Μπορδάνου Παρασκευή από το ΚΔΑΠ ΜΕΑ Νάουσας, που με συνεργάτη τον Σταύρο Ζάχο και την πρόεδρο του Ν.Π. Κ.Κ.Π.&Α. (Κέντρο Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης) Στέλλα Αραμπατζή, προσέφεραν το αμαξίδιο στο σχολείο μας. Με την παρουσία του τίμησε την εκδήλωση ο Διευθυντής Α/βαθμιας Εκπαίδευσης κ. Πυρινός Δημήτρης.

Ευχαριστούμε όλους όσους με πραγματική ανθρώπινη διάθεση προσφοράς και αλληλεγγύης βοηθούν το σχολείο μας!!!