Στο πλαίσιο του προγράμματος eTwinning «Taste of Christmas» οι μαθητές/τριες του ΕΝΕΕΓΥΛ Βέροιας δημιούργησαν έναν διαδραστικό χάρτη

Στο πλαίσιο του προγράμματος eTwinning «Taste of Christmas» οι μαθητές/τριες του ΕΝΕΕΓΥΛ Βέροιας δημιούργησαν έναν διαδραστικό χάρτη ο οποίος περιλαμβάνει όλες τις συνταγές των χωρών προέλευσης των συνεργαζόμενων σχολείων. Τον συγκεκριμένο χάρτη μαζί με μία δική μας Χριστουγεννιάτικη παραδοσιακή συνταγή του προγράμματος (κουραμπιέδες) καθώς και την ψηφιακή Χριστουγεννιάτικη κάρτα που δημιουργήθηκε τα παρουσιάσαμε στους μαθητές/τριες του 2ου Γυμνασίου Βέροιας που επισκέφτηκε το σχολείο μας με αφορμή το πρόγραμμα “Το ταξίδι της συνύπαρξης”. Μπορείτε και εσείς να δείτε τον διαδραστικό χάρτη και γιατί όχι να δοκιμάσετε να κάνετε τις συνταγές.

Interactive map “Taste of Christmas” (thinglink.com)