1η διαδικτυακή συνάντηση με τον inspirational mentor μας κ. Άκη Σκέρτσο!

Στο πλαίσιο της συμμετοχής μας στο πρόγραμμα “Εικονική Επιχείρηση” του Junior Achievement Greece, πραγματοποίησαμε την 1η διαδικτυακή συνάντηση με τον inspirational mentor μας! Ο κ. Άκης Σκέρτσος, υπουργός Επικρατείας, συνομίλησε με τους μαθητές που συμμετέχουν στο πρόγραμμα, ενώ τη συζήτηση συντόνιζε η κ. Μαρία Γιαννέτου, δημοσιογράφος και διευθύντρια επικοινωνίας του JA Greece. Οι μαθητές μας παρουσίασαν την επιχειρηματική τους ιδέα και δέχτηκαν πολύ θετικά σχόλια. Ο κ. Σκέρτσος μας μίλησε για την καθημερινότητά του, απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις των μαθητών και μας εδωσε χρήσιμες συμβουλές για το πως θα επιτύχουμε τους στόχους μας, ενώ σε πρακτικό επίπεδο μας έφερε σε επικοινωνία με στελέχη που θα μας βοηθήσουν να πραγματοποιήσουμε την εικονική επιχείρηση όπως ακριβώς την ονειρευομαστε! Είμαστε περήφανοι κι ευγνώμονες για αυτή την ευκαιρία!