Τελευταία συνάντηση της δράσης «Το Ταξίδι της Συνύπαρξης» του ΕΝΕΕΓΥ-Λ Βέροιας σε συνεργασία με το 2ο Γυμνάσιο Βέροιας

Στο πλαίσιο της δράσης «Το Ταξίδι της Συνύπαρξης» του ΕΝΕΕΓΥ-Λ Βέροιας σε συνεργασία με το 2ο Γυμνάσιο Βέροιας οι μαθητές στην τελευταία συνάντησή τους δημιούργησαν λαμπάδες με σκοπό να τις προσφέρουν στο πασχαλινό παζάρι του Συλλόγου ΜΑμΑ. Οι λαμπάδες φτιάχτηκαν με πολύ μεράκι και αγάπη από τους μαθητές που συμμετείχαν στη συγκεκριμένη δράση με την υποστήριξη των εκπαιδευτικών του ΕΝΕΕΓΥ-Λ αλλά και των εκπαιδευτικών του 2ου Γυμνασίου που συμμετέχουν στη δράση. Την Παρασκευή 7 Απριλίου 2023 μια ομάδα μαθητών του σχολείου μας με τους κ. Ελένη Μανωλοπούλου, Κοινωνική Λειτουργό, την κ. Όλγα Παυλίδου, Φιλόλογο ΕΑΕ  και την κ. Νατάσα Γιούρου, ΕΒΠ επισκέφθηκαν το σπίτι της ΜΑμΑ στη Βέροια ώστε να προσφέρουν τις λαμπάδες που είχαν φτιάξει. Εκεί τους υποδέχτηκαν τα μέλη του Συλλόγου η κ. Ελένη Στεφανάκη, η κ. Λουκία Μήτσα και η κ. Αναστασία Φλώρου. Πρόσφεραν στα παιδιά και στους εκπαιδευτικούς χυμούς και κεράσματα, συζήτησαν μαζί τους για τις δράσεις του Συλλόγου και τους ξενάγησαν στους χώρους του σπιτιού. Τέλος, πρόσφεραν έναν πίνακα ως δώρο για το σχολείο μας από το bazaar του συλλόγου. Ευχαριστούμε για τη θερμή φιλοξενία και για τη ζεστή αγκαλιά της ΜΑμΑ.