Βραβείο Πρωτοτυπίας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό “Γύρω γύρω όλη … η οικονομία”

Την  Δευτέρα 29/5/2023 ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού  “Γύρω γύρω όλη …… η οικονομία”. Το ΕΝΕΕΓΥΛ  Βέροιας  κατέκτησε το  “Βραβείο Πρωτοτυπίας ”. Συντονιστής του προγράμματος είναι η κ.Αποστολάκη  Ζωή ( μαθηματικός) και υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί είναι ο κ. Ζιώγας Δημήτριος ( μαθηματικός)  και ο κ. Παπαγεωργίου  Κυριάκος (γυμναστής). Οι μαθητές  ασχολήθηκαν με το περιβαλλοντικό πρόγραμμα “ Εξοικονόμηση ενέργειας στο σπίτι μας ” το οποίο παρουσιάστηκε σε power point.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Στόχος του προγράμματος ήταν  να κατανοήσουν οι μαθητές πως κάνοντας μικρές αλλαγές στις καθημερινές τους συνήθειες εξοικονομούν ενέργεια στο σπίτι τους, προστατεύουν το περιβάλλον, εξοικονομούν χρήματα.  Επίσης να κατανοήσουν  με ποιους τρόπους μπορούμε να αναβαθμίσουμε ενεργειακά  το σπίτι μας. Ιστοσελίδα  www.incommon.gr