Χριστουγεννιάτικο συννεφόλεξο από τους μαθητές του ΕΝΕΕΓΥΛ Βέροιας.

Συμμετέχοντας στο Εθνικό Δίκτυο Βιώσιμη Πόλη του Κ.Π.Ε. Ελευθερίου Κορδελιού και Βερτίσκου και με την καθοδήγηση των υπεύθυνων καθηγητών Γκαβάνη Αρετής, Γιαγτζίδου Πασχαλίνας και Παπαγεωργίου Κυριάκου, οι μαθητές/τριες του σχολείου μας δημιούργησαν το δικό τους συννεφόλεξο με ένα χριστουγεννιάτικο δέντρο για υπόβαθρο! Ξεκίνησε σαν μια μικρή βροχούλα  και εξελίχθηκε σε πραγματική καταιγίδα λέξεων! Πραγματικά οι μαθητές ήταν απίστευτοι και δεν προλαβαίναμε να γράφουμε στον πίνακα. Αλλά το πιο σημαντικό, ήταν οι τοποθέτηση όλων αυτών των λέξεων σε κατηγορίες και κυρίως η αιτιολόγησή τους! Ήταν καταπληκτικοί, γεμάτοι φαντασία και απίστευτες ιδέες. Ευχαριστούμε για την ευκαιρία που μας δώσατε να ξεδιπλώσουν ακόμη ένα από τα πολλά ταλέντα τους αυτά τα παιδιά. Θαυμάσια και δημιουργική δραστηριότητα. Καλές γιορτές με υγεία και καλή συνέχεια σε όλους!